Aktuality v daních a účetnictví

Ing. Jan Molín, Ph.D.

Obsahem semináře bude výklad změn v oblasti daní a účetnictví k datu konání semináře.

Zveřejněno 14.6.2022

Délka videa: 02:02:56

Výběr z obsahu:

  • schválené a projednávané změny v daních z příjmů - pomoc Ukrajině, novela zákona o daních z příjmů v souvislosti se „zrušením“ daně silniční, připravované změny v souvislosti s paušální daní
  • změny v oblasti daně z přidané hodnoty a spotřebních daních
  • zrušení daně silniční pro vozidla do 12 tun - principy nové právní úpravy
  • informace Finanční správy ke kryptoměnám
  • daňové a účetní souvislosti paušálních náhrad, na které mají zaměstnavatelé nárok při zpracování exekucí zaměstnanců
  • zveřejňování účetní závěrky prostřednictvím správce daně
  • parametrické změny cen pohonných hmot pro výpočet náhrad cestovních výdajů

Kapitoly videa

Lektor

Ing. Jan Molín, Ph.D.

Ing. Jan Molín, Ph.D.

Daňový poradce a vysokoškolský učitel. Působí na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je zástupcem vedoucího katedry finančního účetnictví a auditingu. Je členem Prezidia Komory daňových poradců České republiky, předsedou Etické komise Komory certifikovaných účetních a místopředsedou Metodické rady Svazu účetních. Zastupuje Svaz účetních v Národní účetní radě. Je zkušebním komisařem Komory daňových poradců České republiky a odborným porotcem soutěže Účetní roku. Praxi vykonává ve společnosti Ademia Consulting, s.r.o., zabývá se účetnictvím a daněmi podnikatelských subjektů.

Je autorem řady článků a odborných publikací. Dlouhodobě se věnuje přednáškové činnosti pro účetní, daňové poradce, auditory a další odbornou veřejnost. Je vítězem soutěže Daňař & daňová firma roku 2021 v kategorii Nejlepší lektor v daních a trojnásobným držitelem ocenění Pedagog roku na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze.