Daňové a účetní aktuality - leden 2024

Ing. Jan Molín, Ph.D.

Další ze série webinářů k aktuálnímu dění v daních a účetnictví. osvobozené příjmy fyzických osob * osvobození z prodeje cenných papírů 2025 * zaměstnanecké benefity (stravování, spoření na stáří) * slevy na dani * DPP v roce 2024 * odečet darů 30 % * daňové odpisování * nový zákon o účetnictví 2025 * novela účetnictví 2024 * nerealizované kurzové zisky * změny sazeb DPH * změna DUZP u energií * daň z nemovitých věcí 2024 * parametrické změny…

Zveřejněno 11.1.2024

Délka videa: 02:02:34

Garance

Obsah webináře:

  • viz záložka Kapitoly videa

Kapitoly videa

Lektor

Ing. Jan Molín, Ph.D.

Ing. Jan Molín, Ph.D.

Daňový poradce a vysokoškolský učitel. Působí na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je zástupcem vedoucího katedry finančního účetnictví a auditingu. Je členem Prezidia Komory daňových poradců České republiky, předsedou Etické komise Komory certifikovaných účetních a místopředsedou Metodické rady Svazu účetních. Zastupuje Svaz účetních v Národní účetní radě. Je zkušebním komisařem Komory daňových poradců České republiky a odborným porotcem soutěže Účetní roku. Praxi vykonává ve společnosti Ademia Consulting, s.r.o., zabývá se účetnictvím a daněmi podnikatelských subjektů.

Je autorem řady článků a odborných publikací. Dlouhodobě se věnuje přednáškové činnosti pro účetní, daňové poradce, auditory a další odbornou veřejnost. Je vítězem soutěže Daňař & daňová firma roku 2021 v kategorii Nejlepší lektor v daních a trojnásobným držitelem ocenění Pedagog roku na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze.