Daňové a účetní aktuality - listopad 2022

Ing. Jan Molín, Ph.D.

Další díl pravidelného setkávání nad novinkami v oblasti daní a účetnictví: daňový balíček 2023 * paušální daň 2023 * mimořádné odpisy * příspěvek pro solidární domácnost dary na pomoc Ukrajině * osvobození zdanění odměny členů volebních komisí * daň z neočekávaných zisků (windfall tax) * zdanění ovládané zahraniční společnosti * nové tiskopisy DPFO, DPPO * oznámení o získání prostředků, které byly nebo budou použity na obstarání vlastní bytové potřeby * analýza GFŘ týkající se vybraných daňových subjektů využívajících ke své činnosti internetové platformy * zrušení EET * zvýšení obratu DPH pro povinnou registraci * „parametrické změny“ u kontrolního hlášení * nový zákon o účetnictví

Zveřejněno 7.11.2022

Délka videa: 02:05:57

Obsah webináře:

  • viz záložka "kapitoly videa"

Kapitoly videa

Lektor

Ing. Jan Molín, Ph.D.

Ing. Jan Molín, Ph.D.

Daňový poradce a vysokoškolský učitel. Působí na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je zástupcem vedoucího katedry finančního účetnictví a auditingu. Je členem Prezidia Komory daňových poradců České republiky, předsedou Etické komise Komory certifikovaných účetních a místopředsedou Metodické rady Svazu účetních. Zastupuje Svaz účetních v Národní účetní radě. Je zkušebním komisařem Komory daňových poradců České republiky a odborným porotcem soutěže Účetní roku. Praxi vykonává ve společnosti Ademia Consulting, s.r.o., zabývá se účetnictvím a daněmi podnikatelských subjektů.

Je autorem řady článků a odborných publikací. Dlouhodobě se věnuje přednáškové činnosti pro účetní, daňové poradce, auditory a další odbornou veřejnost. Je vítězem soutěže Daňař & daňová firma roku 2021 v kategorii Nejlepší lektor v daních a trojnásobným držitelem ocenění Pedagog roku na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze.