Daňové přiznání k dani z příjmů FO 2020

Ing. Matěj Nešleha

Rok 2020 je definitivně za námi, a to znamená, že stojíme před otázkou, zda máme povinnost podat přiznání k dani z příjmů fyzických osob či nikoli. Cílem webináře je vyjasnit otázku povinnosti podat přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Na semináři se dozvíte, v jaké lhůtě je třeba přiznání k dani z příjmů podat a co všechno k podání daňového přiznání budeme potřebovat.

Zveřejněno 4.2.2021

Délka videa: 01:28:30

Obsah:

Přiznání k dani z příjmů fyzických osob

  • Kdo má povinnost přiznání k dani z příjmů podat
  • Komu může daně „vyřešit“ zaměstnavatel
  • Lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob

Forma podání daňového přiznání

Jak si v rámci daňového přiznání snížit výslednou daň

  • Nezdanitelné části základu daně
  • Slevy na dani

Komu je webinář určen:

Webinář je určen všem, kteří se věnují problematice zdanění, nejen daňovým poradcům, ale také účetním a všem, kteří se pohybují v podnikatelském prostředí.

Kapitoly videa

Lektor

Ing. Matěj Nešleha

Ing. Matěj Nešleha

Matěj Nešleha vystudoval obor Zdanění a daňová politika na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze, praktické zkušenosti sbíral již na vysoké škole, při studiu magisterského studia úspěšně složil náročné kvalifikační zkoušky na daňového poradce. Daňovým poradcem je od roku 2015. V roce 2016 se stal zkušebním komisařem na Komoře auditorů České republiky pro oblast daní. O rok později se stal zkušebním komisařem na Komoře daňových poradců, kde se dodnes stará o vysokou úroveň zkoušek. Od roku 2015 řídí a vlastní jihlavskou poradenskou společnost KODAP Jihlava, s.r.o. Na podzim roku 2018 se stal členem Prezidia Komory daňových poradců, které se stará o strategické vedení Komory.